pátek 3. ledna 2014

Zápisky nejen z posilovny 3-1-2014: Nový rok, nové boty a staronová klientka

Začal nový rok a s ním celý koloběh pěkně od znovu. Máme před sebou zase dvanáct měsíců, které můžeme vyplnit nic neděláním a nebo pracovat na svých cílech. Rozhodnutí je na každém z nás. Je to volba, za kterou si budeme nést zodpovědnost jen my sami. Ale dost už mého novoročního kázání. Určitě všichni z vás zvolí tu druhou variantu:-)

Pro mě nový rok znamenal pořízení nových běžeckých bot během dnešního dne. Navštívil jsem dvě prodejny v nákupním centru Novodvorská Plaza a vyzkoušel nespočet párů bot. Neboť mám hodně širokou a vysokou nohu, není pro mě snadné vybírání a zejména zkoušení. Až nakonec ty poslední testované dostaly poctu si poprvé zaběhat na mých nohách po prodejně A3. Hned jak jsem dorazil domu, zatejpoval jsem pobolívající patu, nazul si je znovu a vyběhl za slunečního svitu po Benešově. Běžel jsem po polních cestách, skrz město, až jsem si zaběhl příjemných 6 km, abych boty prubnul. Na fotce vidíte jejich krásnou modrou barvu dekorovanou pravým benešovským blátem:-) Byla to v nich radost vyběhnout, protože moje předchozí boty mají za sebou už opravdu velkou porci uběhnutých kilometrů a jejich sláva je již nenávratně pryč.

Dnes jsem měl ve fitku po skoro roční přestávce "staronovou" klientku, která si "odskočila" splnit už podruhé svou mateřskou povinnost. S Péťulkou cvičíme včetně dvou mateřských již úctyhodných devět let a je mou druhou "služebně" nejstarší klientkou. Jen jeden klient má se mnou na kontě o dva roky více a to celkem 11 let tréninků. Péťulka za rok bez cvičení dost zatuhla, a tak i naše letošní druhá lekce byla ve znamení velkého protahování svalů. Ještě pár tréninků a bude zase ohebná jako dříve a též i uplyne doba po císařském řezu a budeme se moci pustit do řádného cvičení břicha a dalších problematických partií.

Žádné komentáře:

Okomentovat