středa 15. července 2015

Parkinsonici cvičili před seniorským domov

Včerejší cvičení se smovey bylo opravdu netradiční, a tak mi nedá o tom nenapsat, alespoň krátkou zmínku doloženou jednou fotografií.


Jelikož jsme se se šéfkou pražského klubu Janou Večlovou dohodli nepřerušovat cvičení se smovey přes prázdniny, scházíme se i nadále v seniorském domově ve Vršovicích ve stejný den i čas, akorát už necvičíme ve cvičebním sále, ale chodíme raději ven (pokud nám přeje počasí). Posledně jsme se prošli a pocvičili v nedalekých Holečkových sadech. Včera jsme chtěli vyrazit také. Zpočátku jsme se sešli jen já a dva parkinsonici. Než jsme ale stačili vyrazit, začali se "trousit" další fanoušci smovey. A tak místo toho, abychom odešli, začali jsme cvičit před domovem a já postupně "odskakoval" pro smovey dalším nově příchozím. Po chvíli se k nám přidala i kolem projíždějící vozíčkářka s dcerou, která nejdříve razantně odmítala si smovey jen vzít do rukou, ale na naléhání dcery nakonec podlehla a pak si s ním "pošvihávala o sto šest" se širokým úsměvem ve tváři (bohužel na fotografii není, musela chvíli před koncem do seniorského domova). Za to náš "pán na vozíčku" zvládal i daleko těžší cviky než obvykle. Cvičení přerušil jen na chvilku, neb mu ošetřovatelka donesla ven nějaké medikamenty.


Upřímně jsem si myslel, že cvičení přes léto asi nebude smysluplné, z důvodu malé účasti, ale včerejšek mě přesvědčil o opaku. A tak všichni kdo můžete a chcete cvičit, doražte v obvyklý čas na obvyklé místo, jen prosím, raději s časovou rezervou, abychom mohli začínat včas.

Žádné komentáře:

Okomentovat